XIII TYDZIEŃ WEGE NA ŚLĄSKU


W ramach XIII Tygodnia Wegetarianizmu, który w tym roku przypada między 19 a 26 maja, śląska grupa lokalna Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt- Viva! organizuje trzy wydarzenia.
Tydzień Wege na Śląsku już 20 maja zainauguruje dobrze znana katowiczanom akcja „Ciasto w Miasto”. Wolontariusze fundacji przygotują w tym dniu słodkie wypieki w wersji roślinnej. Do ich wyrobu nie zostaną użyte składniki pochodzenia zwierzęcego. Wszyscy miłośnicy słodkości będą mogli spróbować roślinnych alternatyw dla tradycyjnych wypieków w lokalu Absurdalna przy ul. Dworcowej 3 w Katowicach. Wolontariusze będą obecni w pubie od godziny 15 do 19.
W tym roku również na sportowców czeka moc atrakcji. Niedzielny poranek- 26 maja aktywnie rozpoczną biegacze i amatorzy kalisteniki. O godz. 10:30 rozpocznie się bieg alejkami Parku Śląskiego. Trening biegowy poprowadzi Daniel z grupy Vege Runners. Po biegu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w kalistenice.
Kalistenika to ćwiczenia z masą własnego ciała. W odróżnieniu od ćwiczeń na siłowni kalistenika wykorzystuje różne wersje jednego ćwiczenia bez dokładania większego obciążenia, gdyż cały czas ćwiczymy z własnym balastem. Jako przykład możemy podać pompki. Mamy ich całą masę. Począwszy od klasyczny, poprzez takie na jednej ręce, a na koreańskich kończywszy. W niedzielę skupimy się głównie na treningu partii mięśni brzucha, podciągnięciach i wspomnianych już wcześniej pompkach. Podstawy kalisteniki przedstawi Wam Jarek- współzałożyciel grupy Streetworkout Mikółów Łaziska i Śląski Wegański Trening Uliczny
Ale to nie koniec niedzielnych wydarzeń! Wkrótce po treningu, o godzinie 13:30, również w Parku Śląskim, zaroi się od roślinnych piknikowiczów.
Nie musisz być wegetarianinem czy weganinem, aby brać udział w pikniku. Wystarczy, że przyniesiesz ze sobą danie, którym podzielisz się z innymi uczestnikami. Danie takie nie powinno zawierać składników pochodzenia zwierzęcego.